AKTUALITY

Už viac ako 10 rokov vedieme slovenské stavebníctvo k udržateľnosti.

Pripravujeme už 13. ročník Týždňa zelených budov
Cesta k uhlíkovej neutralite, modularita a životný cyklus budov, EU Taxonómia, ESG a zelené financovanie budú hlavné témy Týždňa zelených budov.
Novela zákona o ŠFRB podporuje zelené riešenia
Veľká časť zmien sa do zákona o Štátnom fonde rozvoja bývania dostala vďaka práci našej dcérskej platformy Budovy pre budúcnosť.
Ako priniesť výhody drevostavieb na Slovensko?
Plnému využitiu dreva ako stavebného materiálu bránia niektoré bariéry, ktoré by sa dali eliminovať úpravou legislatívy.
Výsledky študentskej súťaže PREFA GOES CREATIVE 2022/2023
Prefabrikácia ako súčasť návrhu občianskych stavieb bola hlavná téma 1. ročníka študentskej architektonickej súťaže zameranej na drevostavby.
Opatrenia zamerané na rozvoj nabíjacej infraštruktúry
Nový Stavebný zákon prinesie systémové zmeny aj zdanlivé zjednodušenie povoľovania, stále však zostane v tomto procese viacero problémov.
Európski architekti ukázali ako môžu byť mestá zelenšie
Medzinárodná konferencia GREEN BUILDING SUMMIT 2023 bola tento rok venovaná udržateľným mestským štvrtiam a významným drevostavbám vo svete.
Aj tento rok sa uchádzame o 2 % z daní
Poukázané percentá z asignovaných daní používame na správnu vec – na podporu propagácie a šírenie informácií o prínosoch udržateľnosti vo výstavbe.
Privítali sme nových členov na GREEN BUSINESS CLUB 2023
Okrem nového exkluzívneho člena CTP Invest SK sme v rade privítali ďalších nových členov: BMI Slovensko, Palace Office, Woodrock a Zelenú stavbu.
Zástupcovia BRE o nemocniciach aj obnove historických budov
Historicky prvý certifikát BREEAM Outstanding v strednej Európe za zrekonštruovanú historickú budovu získala začiatkom februára Pradiareň 1900.