AKTUALITY

Už viac ako 10 rokov vedieme slovenské stavebníctvo k udržateľnosti.

Európski architekti ukázali ako môžu byť mestá zelenšie
Medzinárodná konferencia GREEN BUILDING SUMMIT 2023 bola tento rok venovaná udržateľným mestským štvrtiam a významným drevostavbám vo svete.
Aj tento rok sa uchádzame o 2 % z daní
Poukázané percentá z asignovaných daní používame na správnu vec – na podporu propagácie a šírenie informácií o prínosoch udržateľnosti vo výstavbe.
Privítali sme nových členov na GREEN BUSINESS CLUB 2023
Okrem nového exkluzívneho člena CTP Invest SK sme v rade privítali ďalších nových členov: BMI Slovensko, Palace Office, Woodrock a Zelenú stavbu.
Zástupcovia BRE o nemocniciach aj obnove historických budov
Historicky prvý certifikát BREEAM Outstanding v strednej Európe za zrekonštruovanú historickú budovu získala začiatkom februára Pradiareň 1900.
3. ročník súťaže o Cenu Nového euróskeho Bauhausu
Do súťaže možno prihlásiť projekty v oblasti vzdelávania alebo inšpiratívne idey mladých tvorcov, ktoré napĺňajú 3 piliere Nového európskeho Bauhausu.
Iniciatíva pre moderné drevostavby sa rozširuje
Spolu s vybranými členmi, ďalšími združeniami a odborníkmi z akademického prostredia sme založili Iniciatívu pre moderné drevostavby.
Udržateľné budovy sú kľúčové pri riešení súčasnej situácie
Mestá sa pripravujú na nárast cien energií. Rastúce ceny a dostupnosť energií budú dôležitou témou nielen počas nasledujúcej vykurovacej sezóny.
Uhlíková stopa budov a boj s klimatickou krízou
Budovy nielen materiálmi, z ktorých sú postavené, ale aj svojou prevádzkou zodpovedajú za takmer 40 % svetových emisií skleníkových plynov.
Pomôže nám drevo pri klimatických cieľoch?
Využívanie dreva ako stavebného materiálu je nedostatočné. Stavebné materiály z dreva musia byť súčasťou riešení pre dosiahnutie klimatických cieľov.