ARCHÍV PODUJATÍ

Navštívte naše najbližšie podujatia zamerané na udržateľné riešenia pri výstavbe alebo obnove budov.

GREEN BUILDING SUMMIT 2023 FUTURE–PROOF URBAN DISTRICTS
Medzinárodná konferencia so svetovými rečníkmi je vrcholné podujatie v stredoeurópskom regióne zamerané na udržateľné mestské štvrte.
VIDEO: Nabíjacie stanice pre elektromobily v budovách
Elektromobilita je dnes kľúčovým smerom v automobilovej doprave. Musí sa na ňu pripraviť infraštruktúra nielen v cestnej sieti, ale tiež v budovách.
VIDEO: Novinky vo výstavbe a územnom plánovaní
Webinár o nových stavebných zákonoch je zameraný na povoľovací proces a tvorbu územného plánu podľa nových stavebných predpisov.
VIDEO: Týždeň zelených budov 2022
Podujatia nadväzovali na Svetový týždeň zelených budov a hlavným mottom série podujatí po celom svete bolo #BuildingforEveryone.
VIDEO: Udržateľné budovy a mestá a energetická kríza
Rastúce ceny energií a otázka ich dostupnosti budú dôležitou témou v nasledujúcich mesiacoch s dopadom aj na výstavbu a obnovu budov.
VIDEO: GREEN WALK–GREEN TALK – JURKOVIČOVA TEPLÁREŇ
Funkcionalistická budova národnej kultúrnej pamiatky Jurkovičova Tepláreň je jednou z posledných spomienok na zlatú industriálnu éru Bratislavy.
VIDEO: Uhlíková stopa budov
Podujatie bolo zamerané na zabudovaný a prevádzkový uhlík v budovách a na spôsoby a nástroje pre dosiahnutie uhlíkovej neutrality budov.
VIDEO: Drevo ako obnoviteľný zdroj a alternatíva vo výstavbe
Drevená modulárna výstavba podporuje udržateľnosť a uhlíkovú neutralitu v zmysle cieľov Európskej únie a zvyšuje efektivitu výstavby.
VIDEO: Zelené strechy a fasády – cesta k zelenším mestám
Webinár je zameraný na problematiku zelených striech a zelených fasád, ktoré majú množstvo benefitov pre samosprávy aj jednotlivcov.