Aktuality

Privítali sme 7 nových členov SKGBC na GREEN BUSINESS CLUB 2024

 

Bratislava, 29. februára 2024 – Na slávnostnom podujatí GREEN BUSINESS CLUB 2024, ktoré sa uskutočnilo pri príležitosti 13. výročia založenia Slovenskej rady pre zelené budovy (SKGBC), sme privítali sedem nových členov rady. Celkový počet členov sa tak vyšplhal na 74 prvýkrát v histórii.

K doterajším trom exkluzívnym členom rady, ktorými sú CTP Invest SK, Kontrakting stavebné montáže a VÚB banka, pribudol nový exkluzívny člen – spoločnosť EcoCocon. Certifikát exkluzívneho člena za spoločnosť, ktorá vyrába unikátny udržateľný dreveno-slamený konštrukčný systém, prevzal CEO spoločnosti a aktívny podporovateľ udržateľnej výstavby Bjørn Kierulf.

Medzi riadnych členov pribudla spoločnosť z oblasti energetického a environmentálneho poradenstva ENVIROS, ktorú na slávnostnom odovzdávaní certifikátov zastupoval Peter Horevaj, konzultant spoločnosti.

Novým členom SKGBC sa stala aj spoločnosť GFI. Certifikát za toto architektonicko-projekčné štúdio slávnostne prevzal Ján Ťupek, creative director spoločnosti.

Architektonicko-inžiniersku kanceláriu s fokusom na komplexné projekčné služby, optimalizáciu a statiku stavieb HESCON reprezentoval je zakladateľ, CEO a obchodný riaditeľ spoločnosti Erik Hrnčiar.

Certifikát riadneho člena za stavebnú firmu IN VEST profilujúcu sa ako komplexný zhotoviteľ stavebných diel v oblasti pozemného staviteľstva prevzal ekonomický riaditeľ spoločnosti Roman Služanič.
 
Dodávateľa oceľových stavebných produktov a služieb pre strechy a steny Ruukki Slovakia na podujatí reprezentoval Branislav Bačo, obchodný riaditeľ pre Slovensko a Českú republiku.

Certifikát riadneho člena získala aj spoločnosť Sun Light System, ktorá poskytuje komplexné riešenia v oblasti fotovoltiky, profesionálneho osvetlenia a riadiacich systémov, a slávnostne ho na podujatí prevzal Peter Urban, CEO a konateľ spoločnosti.

 

Podujatie GREEN BUSINESS CLUB 2024 sa uskutočnilo v priestoroch unikátneho plávajúceho pontónu na pravom brehu rieky Dunaj. Hostiteľom a partnerom večera bol aktívny člen rady BTK - bývanie, teplo, klimatizácia, ktorý stojí za celým projektom udržateľného plávajúceho eventového priestoru PONTON.