Aktuality

Privítali sme nových členov SKGBC na GREEN BUSINESS CLUB 2023

Bratislava, 6. februára 2023 – Na slávnostnom podujatí GREEN BUSINESS CLUB 2023, ktoré sa uskutočnilo pri príležitosti 12. výročia založenia Slovenskej rady pre zelené budovy (SKGBC), sme privítali päť nových členov rady.

K doterajším dvom exkluzívnym členom rady, spoločnosti Saint-Gobain Slovakia a jedinej bankovej inštitúcii v rade VÚB banke, pribudol nový exkluzívny člen – CTP Invest SK. Spoločnosť CTP Invest je popredný developer priemyselných nehnuteľností na Slovensku, ktorého činnosť je zameraná na výstavbu a prenájom komerčných priestorov ako sú priemyselné a logistické centrá a kancelárske komplexy. Certifikát exkluzívneho člena za spoločnosť prevzal Ondrej Bober, Acquisitions and Development Manager CTP Invest.

Medzi riadnych členov pribudla spoločnosť BMI Slovensko. Je to názvom mladá firma, ktorú však tvoria produkty a značky s dlhodobou pôsobnosťou na Slovensku a vo svete. Spoločnosť vyrába a predáva betónové a keramické krytiny BRAMAC a BRAAS pre šikmé strechy a vyrába a predáva hydroizolačné materiály na báze asfaltu a syntetiky značky ICOPAL, na použitie v strešných systémoch a v systémoch hydroizolácie spodných stavieb a inžinierskych stavieb.

„Čoraz viac sa orientujeme na celé systémy, nielen na samotný produkt, ktoré sa zameriavajú na environmentálne riešenia ako sú zelené strechy alebo strechy očisťujúce životné prostredie. Je symbolické, že sa stávame členom Rady práve v budove, na ktorej rekonštrukcii sa používali aj naše produkty značky ICOPAL, či už to bolo v spodnej stavbe – protiradónová hydroizolácia, alebo na streche, kde v strešnom systéme bola použitá špeciálna hydroizolačná fólia pre zelené strechy, ktorá sa vyrába v závode v Holandsku, ktorý ako jediný v rámci spoločnosti má vlastnú recykláciu hydroizolačných materiálov,“ uviedol Rastislav Šmehyl, obchodný manažér BMI Slovensko.

Novým členom SKGBC sa stala aj spoločnosť Palace Office. Ide o spoločnosť pôsobiacu v oblasti facility a property managementu. Certifikát riadneho člena prevzala predsedkyňa predstavenstva spoločnosti Zuzana Hempfinger.

Ďalším riadnym členom sa stala firma Woodrock, ktorá sa zameriava na development a investície v oblasti udržateľnej výstavby, pričom sa orientuje najmä na výstavbu bytových domov. Certifikát za spoločnosť prevzal Jaroslav Paulický, predseda predstavenstva Woodrock.

Päticu nových členov uzatvárala spoločnosť ZELENÁ STAVBA. Ide o etablovanú stavebnú firmu, ktorá prináša inovatívne postupy a moderné trendy vo výstavbe drevostavieb. Certifikát riadneho člena na podujatí osobne prevzal Ľuboš Kolesár, CEO spoločnosti.

Podujatie GREEN BUSINESS CLUB 2023 sa uskutočnilo v priestoroch historickej budovy bývalej cvernovej továrne Pradiareň 1900, ktorá získala najvyššie hodnotenie BREEAM Oustanding v prestížnom medzinárodnom certifikačnom systéme udržateľných budov. Partnermi podujatia boli spoločnosť YIT Slovakia a investičná skupina RSJ.

Program slávnostného večera spestrili zástupcovia spoločnosti BRE Group, certifikačnej autority medzinárodného certifikačného systému udržateľných stavieb BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) – James Fisher, Head of Strategic Partnership a James Turner, Channel Business Development Manager, ktorí odovzdali certifkát BREEAM Oustanding za Pradiareň 1900 do rúk generálneho riaditeľa YIT Slovakia Milana Murcka a asset managera investičnej skupiny RSJ Jakuba Mikuláška.