Bratislava, 14. novembra 2022 – Pozrite si záznam diskusie z podujatia GREEN BUSINESS BREAKFAST na tému Udržateľné budovy a mestá v čase energetickej krízy. Podujatie organizovala Slovenská rada pre zelené budovy (SKGBC) dňa 29. septembra 2022 v rámci Týždňa zelených budov 2022.

Podujatie bolo zamerané na udržateľné budovy a mestá v čase energetickej krízy. Rastúce ceny energií a otázka ich dostupnosti budú dôležitou témou nielen počas nasledujúcej vykurovacej sezóny. Čo to znamená z hľadiska výstavby a obnovy budov? Ako môžu developeri, banky výrobcovia materiálov či poskytovatelia služieb znížiť závislosť budov na dodávke energií a ich zraniteľnosť v čase rastu cien? Aj na tieto otázky hľadali odpovede odborníci z rôznych oblastí pôsobenia, ktorých spája téma udržateľnej výstavby.

 

Ako dopadá kríza na mestá a akú rolu hrajú v riešení budovy

 

  • Kristína Korčeková, Sekcia plánu obnovy, Národná implementačná a koordinačná autorita, Úrad vlády SR
  • Juraj Zamkovský, energetický konzultant, Slovenská inovačná a energetická agentúra

 

 

Konkrétne riešenia, ich príležitosti a špecifiká

 

  • Zuzana Kanalová, vedúca oddelenia Financovanie nehnuteľností, VÚB banka
  • Michal Hesek, riaditeľ pre organizáciu a riadenie spoločnosti, KOOR
  • Martin Stohl, sustainability manager, JTRE
  • Kamil Vinca, projektový manažér, Knauf Insulation

 

 

Moderoval: Peter Robl, podpredseda predstavenstva SKGBC

 

Týždeň zelených budov 2022 organizovala SKGBC s podporou generálnych partnerov týždňa Saint-GobainVÚB bankaJ&T REAL ESTATE a CORWIN SK. Hlavnými partnermi podujatí boli Peikko Slovakia, Siemens, HB Reavis, Rehau, YIT Slovakia, Alto Real Estate. Jednotlivé podujatia venované udržateľnej výstavbe podporili aj partneri Prvá stavebná sporiteľňa, KOOR, Schüco, MiddleCap, ProInterier a Knauf Insulation.

 

Nad sériou podujatí Týždňa zelených budov 2022 prevzali záštitu minister životného prostredia Slovenskej republiky Ján Budaj a minister dopravy a výstavby Slovenskej republiky Andrej Doležal.