Aktuality

Pripravujeme 13. ročník Týždňa zelených budov

 

Bratislava, 3. augusta 2023 – Cesta k uhlíkovej neutralite, modularita a životný cyklus budov, ale aj EU Taxonómia, ESG a zelené financovanie v stavebníctve budú hlavné témy podujatí, ktoré  Slovenská rada pre zelené budovy (SKGBC) pripravuje na Týždeň zelených budov 2023.

Podujatia venované udržateľnej výstavbe organizuje SKGBC už tradične posledné dva septembrové týždne. Tento rok od 18. septembra do 29. septembra 2023. Týždeň zelených budov je skvelou príležitosťou na efektívnu komunikáciu a diskusiu o aktuálnych témach týkajúcich sa udržateľnosti, no najmä o ekologických, sociálnych a ekonomických aspektoch udržateľnej výstavby.

SKGBC organizuje tento rok už 13. ročník podujatí nadväzujúcich na Svetový týždeň zelených budov (World Green Building Week), ktorý organizujú rady zelených budov po celom svete na čele so Svetovou radou pre zelené budovy (World Green Building Council – WGBC). Hlavným mottom tohtoročnej série podujatí po celom svete je #BuildingTheTransition.

„Budovy sú v celom životnom cykle značným prispievateľov k tvorbe skleníkových plynov. Preto je žiadúce počas celého životného cyklu používať nízkouhlíkové a energeticky efektívne materiály a technológie. Využitie prefabrikovaných prvkov a modularita je moderný spôsob výstavby, ktorý dokáže významne eliminovať emisie, hlavne ak sa využijú aj ekologické materiály, ako napríklad drevo,“ uviedol Pavol Kukura, predseda predstavenstva SKGBC.

Sériu podujatí pod názvom Týždeň zelených budov 2023 organizuje SKGBC s podporou generálnych partnerov týždňa:  J&T Real Estate, Kontrakting stavebné montáže a VÚB banka. Hlavnými partnermi podujatí sú Kaufland a YIT Slovakia a partnermi jednotlivých podujatí sú spoločnosti Baumit, BMI Group, CTP, ČSOB banka, KOOR, Rehau, Prvá stavebná sporiteľňa, Rehau, Siemens, Zumtobel a Wienerberger.


Zoznam podujatí:

19. septembra 2023
GREEN BUSINESS AFTERNOON
Téma: Cesta k uhlíkovej neutralite
+ prehliadka Eurovea II

19. septembra 2023
GREEN BUSINESS CLUB
Slávnostný večer Týždňa zelených budov 2023

20. septembra 2023
GREEN BUILDING BIKE TOUR
Cykloexkurzia s komentovanými zastávkami pri budovách s prvkami udržateľnosti

21. septembra 2023
GREEN BUSINESS BREAKFAST
Téma: Modularita a životný cyklus budov
+ prehliadka Apollo Nivy

27. septembra 2023
GREEN BUSINESS BREAKFAST
Téma: EU Taxonómia, ESG a zelené financovanie v stavebníctve
+ prehliadka expozície Galérie Nedbalka